301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 10:04 Bu haber 1618 kez okundu
 
AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EYYÜP ÇAKIR
“Yaşadığım bölgenin potansiyelini araştırırım, sıktığım elin samimiyetine bakarım. Arka planım ikinci bir ajandam yok. Rabbim nasip etti böyle bir yola çıktık. İnsanlarımızda takdir ederse, bu ilçeye, hizmet etmeye geliyorum.”
Siyaset Haberi


H.H: Zorlu bir aday belirleme sürecinin sonunda, Ak parti Çekerek Belediye Başkan adayı olarak adın açıklandı. İlde yapılan aday tanıtım toplantısının ardından adaylığın resmiyet kazandı. Düşüncelerin nedir?

E.Ç: Partimizin politikasına uygun olarak, bundan sonra, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Yine partimizin bu seçim de uygulayacağı seçim strateji çerçevesinde seçmenle gönül köprüleri kuracağız. Bu günden tezi yok uyumayacağız, dinlenmeyeceğiz, yorulmayacağız hep çalışacağız. Çünkü sorumluluğumuzun farkındayız. Çünkü bize güvenen, bu görevi bize tevdi eden Ak partimizi ilçemizde en yüksek oyla temsil etmeyi amaçlıyoruz. Onun içinde küslüğe, kırgınlığa, dedikoduya değil barışa, kucaklaşmaya ve birlik olmaya eskisinden daha fazla ihtiyacımız var. İlçemizin yetiştirdiği başarı öyküsüyle gurur duyduğumuz Cumhurbaşkanı yardımcımız Sayın Fuat Oktay beyefendiyi kendimize örnek alacağız. Onun takdirleriyle ilçemize birçok hizmetin önü açılacak. Bizim kendilerinden hizmet ekseninde destek bulabilmemiz için öncelikle önemli bir seçim başarımız olmalı. Onun adına yakışır bir ilçesi olduğunu alacağımız rekor oyla göstermeliyiz. Bize güvenen ve adaylığımız sürecinde destek olan Genel Merkezimiz, milletvekillerimiz ve Ak partimizi bu ilçede en yüksek oyla temsil etme şerefine biz sahip olmalıyız. Süreçte emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

H.H: Peki süreci nasıl tamamladınız, her şey beklediğiniz gibi mi oldu?

E.Ç: Ben düne bakmıyorum. Benim için bu günden sonrası önemli. Sürecin uzaması gerek teşkilat gerekse Ak partimize gönül vermiş üyelerimizi biraz strese soktu. Etrafın dedikoducuları da işin içine eklenince süreç biraz sancılı geçti gibi. Bundan sonrası için ise taşlar yerine oturdu ve teşkilatımızla beraber birlik beraberlik içerisinde hareket ediyoruz. Çalışmalarımıza başladık ve seçim irtibat bürosunu bir iki gün içerisinde açacağız. Bundan sonra her şey daha güzel olacak diye düşünüyorum.

H.H: İlk defa seçime katılacak ve eğer seçilirsen, yeni bir belediye başkanı olarak, gelecek döneme ışık tutacak ne gibi hazırlıklarınız var?

E.Ç: Öncelikle seçilmeme gibi bir seçeneği aklımıza hiç mi hiç getirmiyoruz. Bu seçim ilçemiz adına tarihi bir seçim olacak. Çünkü ülkemizin iki numarası çok değerli hemşehrimiz Sayın Cumhurbaşkanı yardımcımız Fuat Oktay bu ilçeli. Böyle bir sorumluluk duygumuz var. Biz kazanmaktan çok daha fazlasına talibiz. En yüksek oyu nasıl alır ve gerekirse oy rekoru kırarak Ak partimize en çok oy veren ilçe oluruz hesabındayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı Fuat Oktay’ı Ankara’da moralli ve daha güçlü kılarız derdindeyiz. Hizmete gelince teferruata girecek olursak sayfalara sığdıramayız. Kısaca atacağımız adımlarla ilçemize katma değer katacak büyük işler peşinde olacağız. Projelerimiz elbette hazır, zaman zamanda bu projeleri Devlet büyüklerimizle paylaşıyoruz. Çok önemli işler başaracağız. Ak partimizin politikalarına bakarsanız insan odaklı ve hizmet eksenli olduğunu görürsünüz. Bizde bu politikalara uygun eylem planları geliştireceğiz. Birinci öncelik uyum içerisinde çalışacağız. Garip gurebaya sahip çıkacağız. Ticareti canlandıracak adımları atacağız. Çekerek barajını nimete çevireceğiz. Baraj merkezli yatırım projeleri oluşturacağız. İlçemizi cazibe merkezi haline dönüştüreceğiz. Bütün bunları yapabilmemiz içinde öncelikle Ak parti tabanında birliği sağlayacağız tek ses, tek yürek, tek nefes olacağız. Cumhurbaşkanı yardımcımız Sayın Fuat Oktay Beyefendi’nin de söz konusu Çekerek olunca her zaman desteğini yanımızda göreceğiz. İlçemiz de kültür faaliyetlerine ağırlık vereceğiz. Gençlere hitabeden kültürel etkinlikler düzenleyeceğiz. Gençlerimizi ulusal etkinliklere dahil edeceğiz ve eğitim seviyemizi yükselteceğiz. İlçemiz eğitime elverişli alt yapıya sahip, derslik ve donanımlarımız mevcut. Biz bir adım daha ilerisini hedefliyoruz. Haliyle başarıda isteyeceğiz. Çekerek eylem planlarımızın sonunda eğitim başarısıyla adından söz ettirecek seviyeye gelecek.

             Köylerimizi de faaliyetlerimize dâhil edeceğiz. Ortak hareket metodu belirleyip ilçemizle beraber köylerimizin de desteğini alacağız. Önümüzdeki beş yıl hiç durmadan çalışacağız. Mesleki eğitim çalışmalarına ağırlık vereceğiz STK’larla birlikte ortak projeler üreteceğiz. Bu projelerle gençliğimizi ulusal düzeyde aktivitelere dâhil edip onların ufkunu açacak çabalar içinde olacağız.

H.H: Peki o projelerden bahsedebilir miyiz? Mesela bütçe kaynak sorunu da var bildiğim kadarıyla Belediyenin çokta fazla geliri yok. Büyük düşünmek için önce büyük olmak gerekir, diye biliyorum. Küçülen Çekerek, göçen Çekerek, Devletin kamu binalarıyla hizmet aldığını sanan bir Çekerekli ve TYÇP kapsamında(İş-Kur) evine üç beş kuruş gelir giren bir Çekerekli vs. vs. Bunlar nasıl aşılacak ve nasıl “Büyük Düşün Çekerek” diyebileceğiz?

E.Ç: En can alıcı konu burası işte. Yeni hikâye eskisinin bittiği yerde başlar. Bu güne kadar gelmiş geçmiş Belediye Başkanlarımız ellerinden geldiği, akıllarının erdiği ve güçlerinin yettiği kadar bir şeyler yaptılar. Hepsine sizlerin vasıtasıyla teşekkür ediyorum. Ahirete intikal edenlere rahmet diliyorum. Yaşayanlara sağlıklı uzun ömür diliyorum. Yeni bir anlayışa önce biz inanmalıyız. Sonra halkımızı inandıracağız.

         Bakın ilçemizde çok basit gibi görünen fakat bir türlü eksikliği giderilemeyen cenaze hizmetleri konusu var. Camilerimizi ve okullarımızı temiz tutacağız. İnsanlarımızın en zor günü sevdiklerini kaybettikleri yani evlerinden bir cenaze çıktığı andır. Belediye olarak insanlarımızın bu zor gününde yanında olacağız. Sözle değil eylemle de yanlarında olacağız. Cenaze defin işlerinde belediye olarak farklı bir hizmet anlayışını hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Gasilhane açacağız, cenaze yıkama ve defin işlemlerinde her türlü hizmeti belediye olarak biz vereceğiz. Cenaze evlerinde taziye çadırları kuracağız. Taziyeye gelen misafirlere yemek tertip edeceğiz. Yeri müsait olmayan insanlarımıza taziye için mekân tahsisi yapacağız.

H.H: Göç meselesi ve hızla eriyen bir nüfus sorunu var, bunlar içinde bir çözüm planladınız mı?

E.Ç: Bakın ortak yaşamın olmazsa olmazı samimiyet ve huzurlu bir ortamdır. Toplumsal hayatı yok eden ve kemiren dedikodu, fitne hastalıklarına son vermek için çalışacağız. Bunun yerine toplumsal bağları kuvvetlendiren adımlar atacağız. Çekerek’ten göçenlerin birçoğu dedikodudan ve fitne fesattan uzak durmak için göçtüler. Bu insanlara huzurlu ve samimi bir yaşam vadederseniz geri dönerler. Bu tek başına elbette çözüm değil. Başkaca etkenleri de beraberinde hayata geçireceğiz. Mesela, ilçemiz adına bir tuğla koymak isteyen proje sahibi herkesin yanında olacağız. İstihdam oluşumuna destek vermek için zorlaştırıcı değil kolaylaştırıcı olacağız. Belediyeyi vatandaşla birlikte yönetmek için her türlü ortamı sağlayacağız. Halk günleri oluşturarak insanlarımızın sorunlarını ilk ağızdan bizlere aktarmasına imkân sunacağız. Aldığımız istek ve taleplere ortak çözüm üretme gayretinde olacağız. Bunları yaparken de saygı sevgi ortamı içerisinde yapacağız. 

           Bir kere Ak partimizin iktidarının kıymetini bilerek iktidar nimetinden Çekerek’e en yüksek payı almak gayretinde olacağız. Aylık bülten çıkararak tüm faaliyetlerden halkımızı haberdar edeceğiz. Amacımız belediyecilik anlayışımızı birinci elden halkın beğenisine sunmak olacak. Şikâyet masası beyaz masa oluşturacağız. Ve yanlış bilgilerin dolaşımda olmasını önleyeceğiz. Herkes kafasına takılan her soruyu direk bize sorabilecek yine cevabını bizden alacak.
           Çekerek dışında ve yurtdışında yaşayan hemşehrilerimizle de irtibat halinde olacağız. Her yıl en az bir defa Çekerek’te festival yaparak insanımızı ilçemizde bir birleriyle buluşturacağız. Yerel ürünlerimizi ülke genelinde pazarlamak için arayış içinde olacağız. Çekerek barajı nimetinden projeler ile faydalanmak, etrafını ağaçlandırarak gençlik kampları yapmak, su sporları ve su ürünleri üretimine yönelik projelerimiz de olacak.
            Önceliğimiz yine tarımsal projeler için Cumhurbaşkanı yardımcımızın desteği ile Tarım Bakanlığından destek almak olacak. Akabinde ortaklık şeklinde tarımsal ürünlere yönelik üretim, paketleme ve markalaşma çalışması yapacağız. Ev hanımlarının ürettiği el emeği değerleri Kooperatifleşerek Türkiye çapında pazarlamak istiyoruz. İlçemizin Turizm potansiyelini harekete geçirerek bölgesel anlamda turizmi canlandırmak, piknik ve mesire kamp alanlarını arttırarak bölgede cazibe merkezi olmak istiyoruz. Yeni imar planları ile ilçeye geri dönüşü hızlandırarak ilçeyi cazip kılacak şekilde çalışmalar yapacağız.  Lakin bu çalışmamız ilçenin kimliğini kesinlikle koruyacak.  Çağın şartlarına uygun modern bir ilçe olmak üzere altyapı, imar, üretim, eğitim, kültür, sosyal alanlar, spor, ticaret, kamu hizmetleri, istihdam ve sosyal yardımlaşma boyutlarında tüm sorunları ele almak ve buna göre çözüm üretmek istiyoruz.
E.Ç: Klasik olacak ama kısaca Eyüp Çakır kimdir?

             “27.02.1979 Çekerek doğumluyum. İlk, Orta ve Lise tahsilimi Çekerek’te tamamladım. İlk Okulu Akbay İlkokulunda, Orta Okulu Çekerek İlköğretim Okulunda, Lise tahsilimi ise;  Çekerek Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde birincilikle mezun olarak tamamladım.

            Üniversite öğrenimime ise; 1997 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünü kazanarak başladım. Fabrika ve Organizasyon stajımı Yozgat Şeker Fabrikasında tamamlayarak 2001 yılında mezun oldum.

           Askerlik vazifemi; 2002 yılında Kırklareli 33. Mekanize Piyade Tugayı Ordu Donatım Bölüğünde Eğitim Subayı Asteğmen olarak ifa ettim.

            2012 yılından bu yana Yozgat Makine Mühendisleri Odası İl Temsilciliği Genel Sekreterlik görevini yürütmekteyim.

Evliyim ve 3 Çocuk babasıyım.

İş Deneyimleri   :

            2002 - 2003 yılları arasında  Çekerek İlçemizde İngilizce Öğretmenliği ve Sözleşmeli Sınıf Öğretmenliği görevlerinde bulundum.

            2003 yılında;  İstanbul Gaziosmanpaşa’da Doğalgaz, Tesisat ve Mühendislik Hizmetleri konusunda Çakır Mühendislik & Müşavirlik adındaki firmamızı kurarak faaliyete başladım.

           2007 yılında; Doğalgazın şehrimize gelmesiyle birlikte; Çakır Mühendislik & Müşavirlik adındaki firmamızı Yozgat Merkeze taşıyarak, Çekerek ve Yerköy İlçemiz de dâhil olmak üzere geniş bir bölgede; Doğalgaz, Mekanik Tesisat, Proje, Taahhüt, Mühendislik, Müşavirlik ve Ekspertizlik Hizmetleri konusunda faaliyetlere halen devam etmekteyim.

           Aynı zamanda,  2015 yılından bu yana; TOKİ (Toplu Konut İdaresi) Yozgat Bölgesi Şantiyeleri Mekanik Tesisat İşleri Mekanik Sorumlusu olarak Müşavirlik ve Kontrol Mühendisliği Hizmetlerimiz devam etmektedir.

           2016 yılından bu yana ise Yozgat Şehir Hastanesi Mekanik Tesisat İşleri Mekanik Şefi olarak Müşavirlik ve Mühendislik Hizmetleri konusunda Sağlık Bakanlığı namına hizmet vermekteyim.

Eğitim-Sertifika ve Diğer Bilgileri:

Makine Mühendisleri Odası Meslek İçi Eğitim Merkezinden almış olduğum;

*Mekanik Tesisat Uzman Mühendis Eğitimi,

*Isıtma Tesisatı, Sıhhi Tesisatı, Yangın Tesisatı, Isı Yalıtımı Mühendis Eğitimi,

*Asansör Avan ve Uygulama Mühendis Eğitimi,

*Araç Projelendirme Mühendis Eğitimi,” diye biliriz.

Kaynak: Editör: İbrahim
 
Etiketler: AK, PARTİ, BELEDİYE, BAŞKAN, ADAYI, EYYÜP, ÇAKIR,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Yozgat
Hafif Yağmur
Güncelleme: 28.02.2020
Bugün
-
Cumartesi
-
Pazar
-
Yozgat

Güncelleme: 27.02.2020
İmsak
05:49
Sabah
07:11
Öğle
12:59
İkindi
16:04
Akşam
18:36
Yatsı
19:54
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Başakşehir FK
46
0
3
7
13
23
2
Trabzonspor
45
0
3
6
13
22
3
Galatasaray
45
0
4
6
13
23
4
Sivasspor
45
0
4
6
13
23
5
Alanyaspor
39
0
6
6
11
23
6
Fenerbahçe
38
0
7
5
11
23
7
Beşiktaş
37
0
8
4
11
23
8
Göztepe
34
0
6
7
9
22
9
Gaziantep FK
31
0
8
7
8
23
10
Gençlerbirliği
27
0
10
6
7
23
11
Antalyaspor
25
0
10
7
6
23
12
Yeni Malatyaspor
24
0
10
6
6
22
13
Denizlispor
24
0
11
6
6
23
14
Çaykur Rizespor
24
0
12
3
7
22
15
Konyaspor
21
0
10
9
4
23
16
MKE Ankaragücü
20
0
11
8
4
23
17
Kasımpaşa
19
0
14
4
5
23
18
Kayserispor
16
0
13
7
3
23
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı